XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (6ª semifinal) (APLAZADO)

Sexta Semifinal Cuenca Del Caudal 2020XXIII Concursu Cuenca del Caudal

Sexta Semifinal


 

Canción asturiana

LILIANA CASTAÑÓN
FERNANDO FDEZ. ARDUENGO
DORINDA GARCÍA
FERNANDO GARCÍA NUÑO
BEATRIZ GUTIÉRREZ VILAS
MARTA MARTÍNEZ GRANDE
PATRICIA PARIENTE
ROBERTO PÉREZ BLANCO
JAVIER TORAL

 

Canción asturiana al piano

LILIANA CASTAÑÓN
FERNANDO GARCÍA NUÑO
PATRICIA PARIENTE
JAVIER TORAL

 

Modalidá mozos (hasta 18 años)

ADRIÁN REDONDO
LUCÍA ROJO
LAURA URÍA
MANUEL VALLE CUÉ

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Fonsu Les Regueres

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

DIRECTOR

Facundo Fernández

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (5ª semifinal)

Quinta Semifinal Concursu Cuenca Caudal 2020XXIII Concursu Cuenca del Caudal

Quinta Semifinal


 

Canción asturiana

FERNANDO ENTRIALGO VEGA
ÁLVARO FERNÁNDEZ CONDE
LORENA CORRIPIO LÓPEZ
ESTEBAN VERDEJA
FERNANDO VALLE ROSO
MARTA MARTÍNEZ GRANDE
JOSÉ MARTÍNEZ ÁLVAREZ
JUAN JOSÉ PATALLO
ISAAC SIERRA LONGO

 

Canción asturiana al piano

FERNANDO ENTRIALGO VEGA
ÁLVARO FERNÁNDEZ CONDE
ESTEBAN VERDEJA
FERNANDO VALLE ROSO

 

Modalidá mozos (hasta 18 años)

LUCÍA RODRÍGUEZ ÁLVAREZ
SERGIO MÉNDEZ RUBIO
ELVIRA FERNÁNDEZ
LUIS COTIELLO
CELIA NORIEGA


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Fonsu Les Regueres

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

DIRECTOR

Facundo Fernández

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (4ª semifinal)

Xxiii Cuarta Semifinal Cuenca Del CaudalXXIII Concursu Cuenca del Caudal

Cuarta Semifinal


 

Canción asturiana

BELÉN ARBOLEYA
FERNANDO ENTRIALGO VEGA
VALENTÍN GARCÍA
JUAN MARTÍN CASO
MANUEL ROZA LLERA
CRISTINA SÁNCHEZ
MANUEL SAÑUDO
ISAAC SIERRA LONGO


Canción asturiana
al piano

BELÉN ARBOLEYA
FERNANDO ENTRIALGO VEGA
IVÁN MENÉNDEZ

 

Modalidá mozos (hasta 18 años)

MARINA CARBAJOSA
NATALIA MARTÍNEZ
JAIRO ENRIQUE PÉREZ

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Fonsu Les Regueres

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

DIRECTOR

Facundo Fernández

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (3ª semifinal)

Cartel Web Tercera Semifinal Cuenca Del Caudal 2020XXIII Concursu Cuenca del Caudal

Tercera Semifinal


 

Canción asturiana

MANUEL FERNÁNDEZ
ÁLVARO FIDALGO
SANDRA ÁLVAREZ
ISAAC SIERRA
MARÍA LUISA MARTÍNEZ
AQUILINO FERNÁNDEZ
ENRIQUE RIERA
ALICIA VILLANUEVA


Canción asturiana
al piano

MANUEL FERNÁNDEZ
ÁLVARO FIDALGO
SANDRA ÁLVAREZ
ALICIA VILLANUEVA

 

Modalidá mozos (hasta 18 años)

NÉSTOR DÍAZ
ALBA REVUELTA
ANDREA MÉNDEZ

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Fonsu Les Regueres

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

DIRECTOR

Facundo Fernández

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (2ª semifinal)

Cartel Concursu Cuenca Caudal 2ª Semifinal 2020XXIII Concursu Cuenca del Caudal

Segunda Semifinal


 

Canción asturiana

ADOLFO URÍA
PATRICIA PARIENTE
RICARDO BALMORI
MANUEL COLLADO
ÁNGELES QUERO
GERARDO MENÉNDEZ
SERGIO MENÉNDEZ


Canción asturiana
al piano

ADOLFO URÍA
PATRICIA PARIENTE
RICARDO BALMORI

Modalidá mozos (hasta 18 años)

CELIA NORIEGA
VANESSA SEÑAS
NOEMI ALONSO
LUCÍA FERNÁNDEZ
LAURA URÍA

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Fonsu Les Regueres

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

DIRECTOR

Facundo Fernández

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (1ª semifinal)

1ª Seminifinal XXIII Concursu Cuenca CaudalXXIII Concursu Cuenca del Caudal

Primera Semifinal


 

Canción asturiana

GABRIEL GONZÁLEZ TUYA
JOSÉ GARCÍA GARCÍA
JOSÉ TRONCO VALLE
MANUEL ARENAS
ALICIA VILLANUEVA
MARIBEL GONZÁLEZ MORÁN
JOSÉ MANUEL GONZÁLEZ GRANDA

Canción asturiana al piano

GABRIEL GONZÁLEZ TUYA
JOSÉ TRONCO VALLE
ALICIA VILLANUEVA

Modalidá mozos (hasta 18 años)

CELIA NORIEGA
ANDREA ALONSO
LUCÍA DÍAZ RODRÍGUEZ

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Jorge Areces

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

DIRECTOR

Facundo Fernández

Festival “Tonada y más”. XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana

Cartel Web Tonada Y Mas 2019

XXIII Concursu Cuenca del Caudal

FESTIVAL TONADA Y MÁS


ENTREGA DE LA GAITA REAL
Al méritu en canción asturiana 2019

 

Con la participación de:

Álvaro Fernández Conde (presentación de su nuevo CD)
Diego García, guitarrista
Vicente Prado El Pravianu, gaiteru
Vicente Díaz, músicu y cantante
Puri Díaz, cantadora
José Manuel Reguero El Maestru, monologuista
Luis Ángel Agüeros, cantador
Santiago Fernández, cantador
Belén Arboleya, Premiu Gaita Real 2018

Alfonso Fernández Fonsu Les Regueres, Premiu Gaita Real 2019

 

Presenta

Alberto Cienfuegos “Míchel”

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (8ª eliminatoria)

Concursu Cuenca Caudal 2019 Octava EliminatoriaXXIII Concursu Cuenca del Caudal

Octava eliminatoria


 

Modalidá mixta

RUBÉN BARREDO SÁNCHEZ
MANUEL COLLADO
JAIME YÁÑEZ
GENTI RAMALLO BARRO
MANUEL FERNÁNDEZ PENDÁS
CARLOS VELASCO
ÁLVARO FIDALGO BARREDO
ADOLFO URÍA
LILIANA CASTAÑÓN
ANTÓN CHICOTE

Modalidá mixta al piano

JOSÉ MARTÍNEZ ÁLVAREZ
MANUEL FERNÁNDEZ PENDÁS
CARLOS VELASCO
ÁLVARO FIDALGO BARREDO
ADOLFO URÍA
LILIANA CASTAÑÓN

Modalidá mozos

JAIRO ENRIQUE PÉREZ
JARA ÁLVAREZ
LAURA URÍA

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Jorge Areces

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (6ª eliminatoria)

Cartel Web Sexta Eliminatoria Cuenca Caudal 2019XXIII Concursu Cuenca del Caudal

Sexta eliminatoria


 

Modalidá mixta

AQUILINO FERNANDEZ
GERMÁN RIERA MENÉNDEZ
JUAN JOSÉ PATAYO FERNÁNDEZ
ROBERTO PÉREZ BLANCO
GUZMÁN GONZÁLEZ GUTIÉRREZ
ARTURO CORTINA
ADOLFO URÍA
ENRIQUE RIERA RIERA
HERMENEGILDO GONZÁLEZ “EL GALLÍN DE LA TRONCADA”
ÁLVARO FERNÁNDEZ CONDE
ISAAC SIERRA LONGO

Modalidá mixta al piano

LAURA RIESGO BUSTO “LA XANINA”
ÁLVARO FERNÁNDEZ CONDE
ADOLFO URÍA

Modalidá mozos

LAURA URÍA
ELVIRA FERNÁNDEZ
JARA ÁLVAREZ


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Jorge Areces

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (5ª eliminatoria)

Xxiii Concursu Cuenca Caudal 2019 Quinta EliminatoriaXXIII Concursu Cuenca del Caudal

Quinta eliminatoria


 

Modalidá mixta

MANUEL ROZA LLERA
JAVIER TORAL
MARCELINO DÍAZ ORDÓÑEZ
PATRICIA PARIENTE
ANTÓN CHICOTE
JOSÉ MANUEL PÉREZ
GABRIEL GONZÁLEZ TUYA
FERNANDO VALLE ROSO

Modalidá mixta al piano

PATRICIA PARIENTE
JAVIER TORAL
GABRIEL GONZÁLEZ TUYA
FERNANDO VALLE ROSO

 

Modalidá mozos

NATALIA MARTÍNEZ
MARINA CARBAJOSA

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Jorge Areces

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”