XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (4ª eliminatoria)

Xxiii Concursu Cuenca Caudal 2019 Tercera EliminatoriaXXIII Concursu Cuenca del Caudal

Cuarta eliminatoria


 

Modalidá mixta

FRANCISCO QUEIPO
JOSÉ GARCÍA GARCÍA
ENRIQUE P. ANTUÑA
BEATRIZ GUTIÉRREZ VILAS
FERNANDO ENTRIALGO VEGA
LORENA CORRIPIO
FERNANDO GARCÍA NUÑO
BELÉN ARBOLEYA
JUAN MARTÍN

Modalidá mixta al piano

ENRIQUE P. ANTUÑA
FERNANDO ENTRIALGO VEGA
FERNANDO GARCÍA NUÑO
BELÉN ARBOLEYA

 

Modalidá mozos

NÉSTOR DÍAZ
LUCÍA ROJO
LUIS CASTIELLO

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Jorge Areces

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (3ª eliminatoria)

Xxiii Concursu Cuenca Caudal 2019 Tercera EliminatoriaXXIII Concursu Cuenca del Caudal

Tercera eliminatoria


 

Modalidá mixta

LAURA RIESGO BUSTO
ISAAC SIERRA LONGO
CRISTINA SÁNCHEZ
VALENTÍN GARCÍA
AINHOA FERNÁNDEZ
LUISI MARTÍNEZ
SERGIO MENÉNDEZ
SANDRA ÁLVAREZ
JOSÉ LUIS SÁNCHEZ VERDEJA
MANUEL SAÑUDO SAINZ
JOSÉ MANUEL GONZÁLEZ GRANDA

 

Modalidá mixta al piano

SANDRA ÁLVAREZ
DORINDA GARCÍA

 

Modalidá mozos

VANESSA SEÑAS
LUCÍA GARCÍA FLÓREZ
NOEMÍ ALONSO
LUIS CAMUS

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Jorge Areces

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (2ª eliminatoria)

Concursu Cuenca Caudal Segunda EliminatoriaXXIII Concursu Cuenca del Caudal

Segunda eliminatoria


 

Modalidá mixta

ALICIA VILLANUEVA MEGIDO
ENRIQUE RIERA RIERA
GERARDO MENÉNDEZ
TALIA NORIEGA
ABEL NORIEGA
ÁNGEL MIRANTE VIEJO
HERMENEGILDO ‘EL GALLÍN DE LA TRONCÁ’

 

Modalidá mixta al piano

ALICIA VILLANUEVA MEGIDO
GERARDO MENÉNDEZ

 

Modalidá mozos

LUCÍA DÍAZ RODRÍGUEZ
ANDREA ALONSO
ANDREA REY
CELIA NORIEGA

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Jorge Areces

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

 

XXIII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (1ª eliminatoria)

Cartel Web Primera Eliminatoria Cuanca Caudal 2019XXIII Concursu Cuenca del Caudal

Primera eliminatoria


 

Modalidá mixta

ÁNGEL FERNÁNDEZ MORÁN
JOSÉ TRONCO VALLE
MARIBEL GONZÁLEZ
RICARDO BALMORI
MARINA LÓPEZ TORAÑO
JOSÉ MARTÍNEZ ÁLVAREZ
FERNANDO FERNÁNDEZ ARDUENGO

 

Modalidá mixta al piano

JOSÉ TRONCO VALLE
RICARDO BALMORI
MARINA LÓPEZ TORAÑO
FERNANDO FERNÁNDEZ ARDUENGO

 

Modalidá mozos

LUCÍA RODRÍGUEZ
IRATXE ESPINA
SERGIO MENÉNDEZ RUBIO

 


 

XURÁU

María Rosa Quero (La Pastorina)
Xaime Arias
Luis Estrada

GAITERU OFICIAL

Jorge Areces

PIANISTA OFICIAL

Xaime Arias

PRESENTADOR

Alberto Cienfuegos “Míchel”

 

Gala de Campeones. XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana

Cartel Web GALA DE CAMPEONES 2019 Concursu Cuenca CaudalXXII Concursu Cuenca del Caudal

Gala de Campeones


 

Invitáu especial

Vicente Díaz

Modalidá femenina

01 Liliana Castañón
02 Belén Arboleya
03 Luisi Martínez

 

Modalidá masculina

01 Álvaro Fernández Conde
02 Celestino Rozada
03 Sergio Menéndez

 

Modalidá Canción Asturiana al piano

01 Liliana Castañón
02 Esteban Verdeja
03 Belén Arboleya

 

Premios Eugenio Carbajal

Radio Mieres Cadena COPE
El Economato (Grupo El Arco)

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PIANISTA OFICIAL

MUÑÍZ, Amor

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

DIRECTOR 

Facundo Fernández

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (2ª final)

Cartel Concurso Cuenca Caudal Segunda FinalXXII Concursu Cuenca del Caudal

Segunda Final


 

Modalidá femenina

Belén Arboleya
Liliana Castañón
Lorena Corripio
Cristina Sánchez
Alicia Villanueva

 

Modalidá masculina

Andrés Cueli
Fernando Entrialgo
Manuel Roza Llera
Celestino Rozada
Isaac Sierra Longo
Adolfo Uría
Esteban Verdeja

 

Modalidá Canción Asturiana al piano

Belén Arboleya
Liliana Castañón
Fernando García Nuño
Iván Menéndez
Javier Toral
Esteban Verdeja

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PIANISTA OFICIAL

MUÑÍZ, Amor

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

DIRECTOR 

Facundo Fernández

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (1ª final)

Concursu Cuenca Del Caudal 2019 Primera FinalXXII Concursu Cuenca del Caudal

Primera Final


 

Modalidá femenina

Sandra Álvarez
Mª Luisa Martínez
Patricia Pariente
Alicia Villanueva

 

Modalidá masculina

Álvaro Fernández Conde
Gabriel González Tuya
Sergio Menéndez Fernández
Celestino Rozada Tamés
José Tronco Valle
Carlos Velasco Montes

 

Modalidá Canción Asturiana al piano

Sandra Álvarez
Gabriel González Tuya
Patricia Pariente
José Tronco Valle
Carlos Velasco Montes

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PIANISTA OFICIAL

MUÑÍZ, Amor

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

DIRECTOR 

Facundo Fernández

XVII Festival de Mozos Cuenca del Caudal

Cartel Web Mozos Cuenca Caudal 2019XVII FESTIVAL DE MOZOS Cuenca del Caudal


 

ACTUACIÓN ESPECIAL

Anabel Santiago

 

PARTICIPAN

Andrea Alonso
Noemí Alonso
Jara Álvarez
Alba Bravo
Guillermo Bravo
Marina Carbajosa
Luis Castiello
Néstor Díaz
Lucía Díaz
Iratxe Espina
Andrea Fernández
Elvira Fernández
Lucía Fernández
José Fernández
David Nieto
Celia Noriega
Natalia Martínez
Andrea Méndez
Sergio Méndez
Adrián Redondo
Andrea Rey
Lucía Rodríguez
Lucía Rojo
Vanessa Señas
Alba Suárez
Laura Uría
Manuel Valle

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PIANISTA OFICIAL

MUÑÍZ, Amor

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

DIRECTOR

FERNÁNDEZ, Facundo

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (5ª semifinal)

Cartel Web Quinta Semifinal Cuenca Caudal 2019XXII Concursu Cuenca del Caudal

Tercera semifinal


 

Modalidá femenina

Ángeles Quero
Cristina Sánchez

 

Modalidá masculina

Manuel Roza Llera
Carlos Velasco
Fernando García Nuño
Manuel Fernández Pendás
Esteban Verdeja
José Martínez Álvarez
Fernando Fernández Arduengo
Manuel Collado

 

Modalidá Canción Asturiana al piano

Carlos Velasco
Fernando García Nuño
Laura Riesgo
Iván Menéndez (pianista Fidel González)
Esteban Verdeja
Corsino Llaneza
Elvira Fernández
Marina López Toraño

 

Modalidá mozos

Iratxe Espina
Adrián Redondo
Jara Álvarez
Elvira Fernández
Celia Noriega

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PIANISTA OFICIAL

MUÑÍZ, Amor

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”