XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (4ª semifinal)

Cartel Cuarta Semifinal Concursu Cuenca CaudalXXII Concursu Cuenca del Caudal

Tercera semifinal


 

Modalidá femenina

Belén Arboleya
Liliana Castañón
Vanessa Fernández Agudo

 

Modalidá masculina

Álvaro Fernández Conde
Sergio Menéndez
Celestino Rozada
Manuel Collado
José Manuel Pérez “Tainás”
Jesús Alonso González

 

Modalidá Canción Asturiana al piano

Belén Arboleya
Liliana Castañón
Vanessa Fernández Agudo
Álvaro Fernández Conde
Sergio Menéndez
Celestino Rozada
Manuel Collado

 

Modalidá mozos

Lucía Fernández Flórez
Ainhoa Fernández Rodríguez
Alba Suárez Fernández
Manuel Valle
David Nieto
Marina Carbajosa

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PIANISTA OFICIAL

MUÑÍZ, Amor

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

 

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (2ª semifinal)

Cartel Web 2 Semifinal Cuenca Caudal 2019XXII Concursu Cuenca del Caudal

Segunda semifinal


 

Modalidá femenina

Sandra Álvarez
Luisi Martínez

 

Modalidá masculina

Jesús Alonso
Ricardo Balmori
Andrés Cueli
Guzmán González
José Manuel González Granda
Omar Martínez
Gerardo Menéndez

 

Modalidá Canción Asturiana al piano

Sandra Álvarez
Jesús Alonso
Ricardo Balmori
Dorinda García
Gerardo Menéndez
Lucía Rojo

 

Modalidá mozos

Noemi Alonso
Alba Bravo
Guillermo Bravo
Natalia Martínez
Lucía Rojo

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PIANISTA OFICIAL

MUÑÍZ, Amor

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

 

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (1ª semifinal)

XXII Concursu Cuenca del Caudal

Primera semifinal


 

Modalidá femenina

Patricia Pariente
Marta Martínez Grande

 

Modalidá masculina

José Tronco Valle
Manuel Sañudo Sainz
Fernando Entrialgo Vega
Esteban Verdeja Martínez
Omar Martínez Álvarez
Gabriel González Tuya

 

Modalidá Canción Asturiana al piano

Patricia Pariente
Marta Martínez Grande
José Tronco Valle
Fernando Entrialgo Vega
Esteban Verdeja Martínez
Gabriel González Tuya

Modalidá mozos

Lucía Rodríguez
Sergio Méndez Rubio
Thalía Noriega
José Fernández Ramos
Lucía Díaz Rodríguez

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PIANISTA OFICIAL

MUÑÍZ, Amor

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

 

Festival “Tonada y más”. XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana

XXI Concursu Cuenca del Caudal

FESTIVAL TONADA Y MÁS


ENTREGA DE LA GAITA REAL
Al méritu en canción asturiana 2018

 

Con la participación de:

Silvia Suárez
Belén Arboleya
Ana Eva Cabielles
Ismael Tomás
Luis Estrada
Jose Antonio González “Cantu La Vara”
Fátima Trío
José Manuel Robledo “Lolo Cabranes”
Álvaro Fernández Conde
Carlos Velasco
Daniel Velasco
Bandina Tradicional L’Ayalga
Eliana Sánchez

 

Guitarra

Michael Lee Wolf
Santos Velasco
Carlos Velasco

 

Piano

Amor Muñiz
Xaime Arias

 

Gaita

Belén Arboleya
Jorge Areces

 

Presenta

Alberto Cienfuegos “Míchel”

 

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (7ª eliminatoria)

XXI Concursu Cuenca del Caudal

Séptima eliminatoria


 

Modalidá femenina

Belén ARBOLEYA
Genti RAMALLO
Araceli FERNÁNDEZ

 

Modalidá masculina

Manuel SAÑUDO SAINZ
José Luis SÁNCHEZ VERDEJA
Antón CHICOTE
José Luis GONZÁLEZ RODRÍGUEZ
Fernando GARCÍA NUÑO
Corsino LLANEZA CONDE
José MARTÍNEZ ÁLVAREZ
Ángel MIRANTES VIEJO
Eduardo MARTÍNEZ DEL CUETO
Aquilino FERNÁNDEZ GONZÁLEZ

 

Modalidá mozos

Adrián REDONDO
Andrea ALONSO
Jara ÁLVAREZ
Andrea REY
Iratxe ESPINA

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

 

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (6ª eliminatoria)

XXI Concursu Cuenca del Caudal

Sexta eliminatoria


 

Modalidá femenina

Marina LÓPEZ TORAÑO
Mª Aurora PLATAS
Laura RIESGO BUSTO

 

Modalidá masculina

Arturo CORTINA FDEZ.
Jesús ALONSO GONZÁLEZ
Enrique CASTAÑÓN GARCÍA
Guzmán GONZÁLEZ GUTIÉRREZ
Rubén BARREDO SÁNCHEZ
Enrique PELÁEZ ANTUÑA
Roberto PÉREZ BLANCO
José Manuel GONZÁLEZ GRANDA

 

Modalidá mozos

Natalia MARTÍNEZ
Noemí ALONSO
David NIETO
Marina CARBAJOSA
Vanessa SEÑAS
Nestor DÍAZ

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

 

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (5ª eliminatoria)

XXI Concursu Cuenca del Caudal

Quinta eliminatoria


 

Modalidá femenina

Lorena CORRIPIO

 

Modalidá masculina

Celestino ROZADA
Adolfo URÍA
Gabriel GONZÁLEZ TUYA
Sergio MENÉNDEZ FERNÁNDEZ
Eliseo FIDALGO
Gerardo VALLINA
José Manuel VALDÉS
Francisco QUEIPO
Marcelino DÍAZ ORDOÑEZ
Omar MARTÍNEZ ÁLVAREZ

 

Modalidá mozos

José FERNÁNDEZ RAMOS
Luis CASTIELLO
Thalia NORIEGA
Laura URÍA

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

 

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (4ª eliminatoria)

XXI Concursu Cuenca del Caudal

Cuarta eliminatoria


 

Modalidá femenina

Liliana CASTAÑÓN
Sandra ÁLVAREZ DÍAZ
Patricia PARIENTE

 

Modalidá masculina

Álvaro FERNÁNDEZ CONDE
Javier TORAL
Manuel COLLADO
Fernando ENTRIALGO VEGA
José TRONCO VALLE
Enrique RIERA RIERA
José Ramón ÁLVAREZ CHACÓN
Antonio GONZÁLEZ GONZÁLEZ
José Ramón SIERRA NIETO

 

Modalidá mozos

Lucía FERNÁNDEZ FLÓREZ
Ainhoa FERNÁNDEZ RODRÍGUEZ
Alba SUÁREZ FERNÁNDEZ
Manuel VALLE

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”

 

XXII Concursu Cuenca del Caudal de Canción Asturiana (3ª eliminatoria)

XXI Concursu Cuenca del Caudal

Tercera eliminatoria


 

Modalidá femenina

Marta MARTÍNEZ GRANDE
Cristina SÁNCHEZ SÁNCHEZ

 

Modalidá masculina

Carlos VELASCO MONTES
Esteban VERDEJA MARTÍNEZ
José Manuel PÉREZ (TAINÁS)
Iván MENÉNDEZ
Abel NORIEGA GALGUERA
Manuel Jesús GÓMEZ GÓMEZ
Jovino ÁLVAREZ ÁLVAREZ
Manuel ROZA LLERA
Artemiro IGLESIAS
Juan Manuel FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ

 

Modalidá mozos

Lucía ROJO
Celia NORIEGA
Elvira FERNÁNDEZ

 

XURÁU

ARECES, Jorge
ARIAS, Xaime
ESTRADA, Luis

GAITERU OFICIAL

ARECES, Jorge

PRESENTADOR

CIENFUEGOS, Alberto “Míchel”