San Xuan Banner 2000

Programa San Xuan 2024

Descarga programa completo en PDF

PROGRAMA

(haz clic en la flecha para desplegar el contenido de cada día)

  • Viernes, 14


    11.00 Carrera Solidaria Intercentros San Xuan 2024
    (entamen los escolinonos/es del C.P. La Pereda/Ablaña)
    ||| Alrededores de la Universidá

    12.00 Barrenazu
    ||| Plaza l’Ayuntamientu

    19.00 la tekken fest
    ||| Pozu Barreo
    ≈ Ben Yart
    ≈ El Bugg
    ≈ Metrika
    ≈ Gldn Hoe
    ≈ Pau ByChance
    ≈ Ddificil (Empiezu y Pieslle)

    20.00 Pregón
    ||| Auditoriu Teodoro Cuesta
    ≈ A cargu de Natalia Fernández Suárez, maxistrada y profesora del Área Penal.
    ≈ Presenta Arantxa Nieto.

    20.00 Conciertos 33600
    ||| Plaza de la Llibertá
    20.00 ≈ Mercaín y barra
    21.30 ≈ Molar (Asturies)
    22.30 ≈ The Lizards (Barcelona)
    00.00 ≈ TT Syndicate (Portugal)

    20.30 Desfile L’Artusu
    ||| Dende La Mayacina hasta la C/Aller

    20.30 La Mina Canta Unida
    ||| Auditoriu Teodoro Cuesta
    Conciertu: Coru Halane de Cantabria y
    Coru del Centro Asturiano d’Uviéu

    00.00 Orquesta Finisterre
    ||| Parque Xovellanos

     


  • Sábado, 15


    › VEN ARMAR LA DANZA, VEN ARMALA BIEN
    ||| Parque Xovellanos y Plaza’l Mercáu
    12.00 ≈ Taller de danza prima colos grupos de baille de Mieres: L’Artusu, Prau Llerón y Ruxidera.
    Toles edaes. (De baldre)
    13.00 ≈ Actuación ‘Bandina L’Arrancaera’,
    Conservatoriu de Mieres.
    14.00 ≈ Pieslle Danzando la Danza
    Preinscripción: culturaasturiana@ayto-mieres.es

    16.00 Open d’Axedrez San Xuan 2024
    ||| Mieres Centru Cultural

    17.30 Espectáculu Escuela de Circu Carampa-To/Care
    ||| Parque Mayacina (en casu d’agua Colexu Aniceto/Liceo)

    19.00 Desfile Prau Llerón
    ||| Dende Plaza de Pepa La Llechera, C/La Vega hasta Plaza l’Ayuntamientu de Mieres

    19.00 Ufrienda Floral
    ||| Monumentu al mineru

    20.00 La Mina Canta Unida
    Coral Polifónica Estradense de Pontevedra, Coro más que Jazz de Xixón y Orfeón de Mieres
    ||| Auditoriu Teodoro Cuesta

    23.00 Manu Chao
    ||| Pozu Barreo (apertura 21.00)
    (Entraes en Ticketvip.es o Llibrería Café La Llocura)

    00.00 Orquesta Compostela
    ||| Parque Xovellanos

    › MIERES UNDERGROUND
    ||| Plaza de la Llibertá
    13.00 ≈ Sesión Vermú Musical en TC28 14.00 ≈ Mercadín
    15.00 ≈ Barra 15.30 ≈ Comida na cai + Café
    21.00 ≈ Ignorantes (Asturies) 21.45 ≈ Tenso (Canarias)
    23.00 ≈ Dj Set ‘Su Piblísima’ 00.30 ≈ Pelazo (Asturies)
    01.30 ≈ The Smoggers (Sevilla)

     


  • Domingo, 16


    11.45 Gala Danza Escuela Soleá
    ||| Auditoriu Teodoro Cuesta

    12.00 Pasacais, Banda Sinfónica del Atenéu de Mieres y La Banda de Gaites La Laguna del Torollu
    ||| Peles cais principales de Mieres (Pepa La Lechera, C/La Vega, C/Manuel Llaneza, C/Teodoro Cuesta, C/Carreño Miranda, C/Aller y Parque Xovellanos)

    13.00 Desfile Ruxidera
    ||| Dende la Plaza l’Ayuntamientu, C/ La Vega, Jerónimo Ibrán hasta Requexu

    18.00 Foguera Infantil. Espectáculu
    Los pigmentos mágicos y las chispas… sin fuego
    ||| Plaza l’Ayuntamientu

    23.00 Orquesta Olimpus
    ||| Pozu Barreo

     


  • Lunes, 17

    16.30 Mega Hinchables Infantiles “Odisea”
    ||| Patiu Liceo-Aniceto Sela

     


  • Martes, 18


    18.00 Xuegos tradicionales y de madera
    ||| Parque Mayacina (en casu d’agua Colexu Aniceto/Liceo)

    18.30 Campaña Reciclaxe Orgánicu
    ||| Parque Xovellanos (entrada per Manuel Llaneza)

    19.00 Urban Battle (Pelea de gallos)
    ||| Parque Xovellanos

    20.00 Teatro Kumen, Vecinos
    ||| Auditoriu Teodoro Cuesta

     


  • Miércoles, 19


    17.30 Fiesta de la Espluma
    ||| Plaza d’Abastos

    18.30 Academia Musical Guitastur
    ||| Auditoriu Teodoro Cuesta

    19.00 Alcuentru col mitu del cantar asturianu Juan Menéndez Muñíz, Juanín de Mieres
    ||| Parque Xovellanos
    ≈ Presentador: Alberto Cienfuegos.
    ≈ Intérpretes: Liliana Castañón; Paula Prieto;
    Álvaro Fernández Conde; Javier Toral.
    ≈ Gaiteru: Jorge Areces.
    ≈ Coru: Cantares.
    ≈ Grupu de Baille: Prau Llerón.


  • Jueves, 20


    17.30 Concursu d’escanciadores
    ||| Plaza Requexu

    18.00 El show de Susana
    ||| Parque Xovellanos

    19.00 II Edición Concursu Fotografía San Xuan Semeyes
    (entama Asociación Fotografica Semeya)
    ||| Salón d’Actos Casa de la Cultura

    20.30 Música na Cai, Folk Taunus
    ||| C/Jerónimo Ibrán

    22.00 Orquesta Tekila
    ||| Parque Xovellanos

     


  • Viernes, 21


    17.00 Festival de Títeres
    ||| Parque de La Mayacina (en casu d’agua Colexu Aniceto/Liceo)
    ≈ Capiellín Colloráu, Les aventures de Caperucita Roja y el lobo feroz

    20.00 Música na Cai, Poker
    ||| C/Luis Fernández Cabeza

    20.00 Teatro Carbayín, Rififi
    ||| Auditoriu Teodoro Cuesta

    21.00 Bobby Gonzáles Trio
    ||| Parque Xovellanos

    23.00 Orquesta Panamá
    ||| Parque Xovellanos

     


  • Sábado, 22


    12.30 L’Artusu
    (entama Asociación d’Hosteleros de Requexu)
    ||| Requexu

    13.30 Música na Cai, Factoría C
    ||| C/ Jerónino Ibrán

    17.00 Museo Encantado
    ||| Parque de La Mayacina
    (en casu d’agua Colexu Aniceto/Liceo)

    18.00 Concurso de Entibadores
    (entama Aytu. de Mieres y HUNOSA)
    ||| Vega de Riba

    22.00 Teatru na Cai, Los Hombres de Kobre
    ||| Aytu./Manuel Llaneza/El Vasco

    23.00 Girls to the Front
    ||| Parque Xovellanos

    00.00 DJ Masid
    (entama Asociación d’Hosteleros de Requexu)
    ||| Requexu

    01.00 Orquesta Cayenna
    ||| Parque Xovellanos

     

     


  • Domingo, 23


    12.30 Prau Llerón
    (entama Asociación d’Hosteleros de Requexu)
    ||| Requexu

    13.00 Música en Movimientu: Pasacais de la Laureada Banda de Música de Mieres
    ||| Plaza la Constitución, C/La Vega, C/ Jerónimo Ibran, C/ Carreño Miranda, C/ Aller y Parque Xovellanos.

    13.00 Xuegos infantiles de reciclaxe
    ||| Parque Xovellanos (entrada per Manuel Llaneza)

    13.30 Música na Cai, Diego y Vito Dúo
    ||| C/ Luis Fernández Cabeza

    L’ENRAME
    20.00 ≈ L’Artusu ||| Fonte del Ayuntamientu
    20.00 ≈ Prau Llerón ||| Paséu de la Estación del Vascu
    20.00 ≈ Ruxidera ||| Escultura de Pepa “La Llechera”
    20.00 ≈ Banda de Gaites de Mieres ||| Requexu
    21.00 ≈ Alcuentru grupos de Baille ||| Parque Xovellanos

    21.00 Música na Cai, Spoiler
    ||| C/Jerónimo Ibrán

    23.00 DJ Masid
    (entama Asociación d’Hosteleros de Requexu)
    ||| Requexu

    23.15 Fueos artificiales

    00.00 Foguera San Xuan
    de mano del Grupu Folclóricu L’Artusu
    ||| Plaza l’Ayuntamientu

    01.00 Kiko Veneno
    ||| Parque Xovellanos

    02.30 Orquesta Caramelo
    ||| Parque Xovellanos


  • Lunes, 24


    11.00 Repartu del Bollu
    ||| Patiu del Aniceto Sela / Liceu Mierense

    12.00 Misa San Xuan, cantada pol Orfeón de Mieres
    ||| Ilesia San Xuan

    12.30 Música en Directo
    (entama Asociación d’Hosteleros de Requexu)
    ||| Requexu

    13.00 Festival Títeres
    ||| Parque Xovellanos
    ≈ Chacolín, Una historia de terror para todos los públicos

    13.00 Gala d’entrega Galardones Mierenses por el Mundo
    ||| Auditoriu Teodoro Cuesta

    13.30 Música na Cai, The Flow
    ||| Plaza l’Ayuntamientu

    18.00 Dúo Reflejos
    ||| Parque Xovellanos


Cartel San Xuan 2024

Programa San Xuan Otras Actividades
Programa San Xuan Buses